Coin Airdrop Nedir? Nasıl Katılınır? Nasıl Para Kazanılır?

Share:

Airdrop türkçe
Airdrop nedir

Airdrop nedir? Nasıl katılınır? Nasıl para kazanılır? gibi soruların cevabını bu makalemizde öğrenmiş olacaksınız.

Airdrop'u bilmek için kripto paraları bilmeniz gerekir. Kripto paralar kısaca merkezi olmayan elektronik para olarak açıklanabilir. Bunun yanında kripto paralar madencilik, airdrop, ico (fon toplama) gibi farklı yöntemler ile elde edilebilir.

Bunları açıklamak gerekirse ;

Madencilik nedir? : Kripto paralar bilgisayarların (İşlemci, grafik kartı vb.) güçlerini kullanarak elektronik madenciliğidir. Bu yolla bilgisayar gücünüze göre kripto para kazanabilirsiniz.

İco nedir ? : Kripto paralar oluşturucuları tarafından ilk olarak piyasaya sürülürken ico yaparlar yani fon toplarlar diyebiliriz. Açılış öncesi bir miktar para karşılığı size bir miktar yeni çıkacak olan coinden verirler. Bu şekilde hem fon toplamış hemde ilk olarak coinlerinden birilerinin sahip olmasını sağlamış olurlar.

Airdrop nedir ? : Bu soru ise makalemizin asıl konusu. Airdrop'lar ico'da olduğu gibi yeni çıkacak olan kripto paralarda veya ismini duyurmak isteyen (Altcoin borsasına girmek için, tanıtımını yapmak için vb.) coinler'de, ücretsiz coin verilmesidir.Yani bazı şartları yerine getiren kripto para meraklılarının cüzdanlarına miktar ücretsiz coin göndererek bu tanıtımı yapmış olurlar.


Bu şartlar genellikle telegram sayfasına katılmak, sosyal medya hesaplarını takip edip, beğenmek ve referans bağlantısı olarak uygulanır. Bunun yanında bir çok farklı airdrop yöntemi vardır.


Airdrop ile kazanma

Airdrop Yöntemleri Nelerdir ? Nasıl Katılınır ?


Telegram sayfasına katılma : Kripto paraların telegram sayfasına katılarak, sayfadaki bot ile yazışarak katılım gerçekleşir. Bunun yanında sayfaya katılıp adminler ile iletişim, gerekli bilgileri verme vb. gibi farklı şekillerde de olabilir. (Her coin için farklıdır ve size gerekli bilgilendirmeyi yapıyor olacaklardır.)

Sosyal medya hesapları : Bir diğer airdrop'lara katılma yöntemi sosyal medya hesaplarını beğenme, yorum bırakma vb. şeklinde gerçekleşebilir. Bu yöntemde sizden yeni çıkacak coin'in sosyal medya hesaplarına girerek istenileni yapmanız gerekir.

Referans bağlantısı : Bu airdrop yönteminde ise yeni çıkacak coin'i arkadaşınıza yada tanıdıklarınıza tavsiye ederek kazanmanızdır. Bu yöntem ico'larda referansınızın satın alığı coin miktarının %5-10 kadarını size vermesidir.(Referansınızdan coin eksilmeyecektir, size ayrıca vereceklerdir.)
Airdrop'larda ise tavsiye ettiğiniz arkadaşınız sayısı kadar belirtilen miktarda size bedava coin verilmesidir.

Çoğu coin'ler airdrop'larında üstteki işlemlerin bazılarını yada tamamını birlikte isteyebilirler.


Airdrop'lardan Para Kazanabilir miyim ?


Evet airdrop'lardan para kazabilirsiniz.
Piyasada binlerce coin bulunmaktadır. Her gün de onlarcası aralarına eklenmektedir. Bu kadar kripto para arsında hangisinin değer kazanacağını kestirmek zor olsa gerek. Bu yüzden her katıldığınız coin'in airdrop'undan kazanamazsınız.
Kazanabileceğiniz airdrop'ları takip edip onları alırsanız sizin için daha iyi olacaktır. 

Airdrop'larına katıldığınız coinler değerlenir ise o zaman elinizdeki coin'leri satarak para kazanabilirsiniz.

Değerli airdrop'lar için bilgili kişileri takip ederek daha fazla kazanabilirsiniz.


Airdrop'tan Kazandığım Coinleri Nasıl Satarım ?


Airdrop'ları genellikle hemen satamazsınız çünkü herhangi bir borsada işleme koyulması zaman alır. 
Bu tür coinler genellike ilk olarak küçük altcoin borsalarına işlem görmeye başlarlar daha sonra popülerlikleri arttıktan sonra büyük borsalarda işlem görmeye başlayacaklardır.

Bu yüzden Airdrop'ları satmak için bir süre beklemeniz gerekecek. Bu süre içerisinde airdrop'una katıldığınız coinlerin sayfalarını takip etmeyi unutmayın.


Airdrop'ları Nasıl Takip Edebilirim ?


Airdrop'ları takip etmek çok kolaydır. Google'ye airdrop, airdrop takip vb. yada İngilizce olarak arattığınızda bir çok site bulabilirsiniz. Bunun yanında sosyal medya ve forumlardaki airdrop gruplarına katılabilirsiniz.

Airdrop exchange

Takip edebileceğiniz bazı airdrop siteleri :
Kısacası airdrop'lardan para kazanabilirsiniz. Ancak devamlı takip etmeli ve istenilenleri yerine getirmelisiniz.

Bu makalemizde airdrop nedir ? sizin için anlatmaya çalıştık. Sorularınızı yorum olarak belirtebilirsiniz.

Bu makale "bitcoinnedirnasil.com" için oluşturulmuştur. Kaynak göstererek yayınlayabilirsiniz. Kaynak göstermeden yayınlamak kesinlikle yasaktır !

Hiç yorum yok